1/22

se narodila ve Štokhomu a svůj první šperk vyrobila když jí bylo jedenáct let. V šestnácti pak už byla studentkou nejlepších stříbrníků ve Švédsku. Setkáním s Eileen Ford začala její kariéra modelky. Efva pracovala jako modelka v Miláně, Paříži, Londýně a Fordovými modelkami v New Yorku, ale svou kariéru si přala změnit a to také udělala.

Jelikož pocházela z muzikální rodiny a hudbu nosila i ve svém srdci, založila Efva v roce 1981 skupinu “X Models”. Efva pro skupinu napsala baladu “Two of us”, která se stala hitem 80. let. Zatímco se nadále věnovala psaní, zpívání a vydávání alb, pracovala i na rozmanitých projektech spojených s designem. Efva navrhovala oblečení pro velké, mezinárodní firmy jako Levi`s a H&M, a také měla svou vlastní řadu těhotenského oblečení “Pretty Pregnant”.

V roce 1996 se Efva vrátila ke svým kořenům - tedy práci se stříbrem, zlatem a drahokamy. Efvinou specialitou je hra se slovy a výrazy. To zapůjčuje její řadě šperků další dimenzi. “Tak jako při skládání hudebních textů, chci nadále ovlivňovat lidi slovy. Mé návrhy nazývám Krása s myšlenkou”, říká o svých návrzích sama. V roce 2010 se Efva stala úplně první výtězkou ceny Guldknappen v kategorii doplňky. Tato prestižní modní cena za design je ročně pořádána švédským magazínem Damernas Värld.

Porota svůj výběr vysvětlila následovně: “Skvělá kombinace osobního designu a inspirativních myšlenek o životě je osobním podpisem této multitalentované ženy. V obchodním odvětví, které je vysoce kompetitivní a má velikou konkurenci, prokazuje vítězka své silné stránky každým rokem. Značka Efva Aftling má silnou identitu a každý ji rozpozná. Její až pohádkový příběh nám přináší zručnost s hlubším významem. Silou své duše, vášní a neutuchajícím zápalem krášlí Efva každý moment našich dní. Jako první vítězka ceny Guldknappen 2010 za doplňky vstoupila Efva Attlibg rovnýma nohama do historie švédské módy.”

ADRESA PRODEJNY
NAJDETE NÁS

Husova 6

602 00 BRNO

  • Facebook - Black Circle
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now